11111

"Газпрому" і "Нафтогазу" доцільно створити трубопровідний консорціум

Об’єднання російського ВАТ “Газпром” та української Національної акціонерної компанії (НАК) “Нафтогаз України” послужить інтересам обох сторін, так як зміцнить енергетичну безпеку постачань газу до Європи і допоможе Україні модернізувати її газопроводи, заявив заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв в інтерв’ю польській газеті Rzeczpospolita

За його словами, ідея полягає в створенні “Газпромом” і “Нафтогазом” промислового консорціуму, який би займався тільки трубопроводами.

О. Медведєв нагадав, що така ідея не є новаторською, а досвід Європи показує, що багато газопроводи з вигодою для всіх експлуатують консорціуми компаній з різних країн.

“Ми, звичайно, не будемо чинити на” Нафтогаз “тиску”, – підкреслив топ-менеджер “Газпрому”.

“Ми не робимо інфраструктурних інвестицій проти кого-небудь, а будуємо газопроводи, щоб забезпечити собі диверсифікацію шляхів експорту, а одержувачам – безпечні поставки … Це бізнес, кожна сторона повинна оцінити, чи краще працювати разом або самостійно “, – додав він.

О. Медведєв відзначив також, що проект створення консорціуму поки попередній, переговори тільки починаються і складно прогнозувати, як довго вони триватимуть.

Пояснюючи причини, за якими була висунута ідея об’єднання двох компаній, він нагадав, що мережа українських газопроводів будувалася за часів Радянського Союзу, коли Україна була частиною і існувала загальна інфраструктура, що включає не тільки трубопроводи, а й підземні сховища .

Топ-менеджер “Газпрому” підкреслив, що російська монополія готова надати фінансову підтримку у модернізації української газотранспортної системи.

“Українські газопроводи знаходяться у поганому стані, у” Нафтогазу ” немає грошей на інвестиції, а ми в нашій компанії направляємо половину витрат на будівництво і модернізацію мереж “, – сказав О. Медведєв.

Відповідаючи на питання газети про те, навіщо будувати газопроводи” Північний потік “і” Південний потік “, якщо у” Газпрому “відновилися хороші відносини з Україною і немає небезпеки виникнення нової газової кризи, заступник голови правління повідомив, що в Європі до 2025 року попит на газ, за деякими прогнозами, зросте на 100 млрд кубометрів.

У довгостроковій перспективі – через 20-30 років – дефіцит потужностей, за словами О. Медведєва, може скласти до 150 млрд кубометрів з урахуванням нових вимог ЄС з скорочень викидів вуглекислого газу, що підштовхують до заміни вугілля газом.

Коментуючи сумніви в здатності “Газпрому” заповнити всі свої газопроводи, топ-менеджер відзначив, що у компанії є партнери, які хочуть будувати газопроводи, і газ, яким можна їх заповнити.

” Якщо подивитися на вже укладені контракти, то до 2035 року ми повинні продати 3 трлн кубометрів газу. І ми повинні виконати ці зобов’язання – це наша головна мета “, – сказав О. Медведєв.

Maanimo.com

Leave a Reply