11111

ДКЦПФР проти продовження термінів переходу до нового закону "Про акціонерні товариства"

Продовження перехідного періоду для приведення статутів акціонерних товариств (АТ) у відповідність до норм закону “Про акціонерні товариства”, який закінчується в кінці квітня 2011 року, неприйнятно, незважаючи на наявність у законі низки спірних нюансів, що створюють проблеми при переході, вважає голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України Дмитро Тевелєв

“Перехід акціонерних товариств на позиції нового закону – це справді проблема. Однак продовження його термінів, на мій погляд, в принципі, неприйнятний підхід: не можна навчитися плавати, не зайшовши у воду “, – сказав глава Держкомісії у Ялті в четвер на прес-брифінгу, який відбувся в рамках конференції” Впровадження законів “Про акціонерні товариства” і “Про цінні папери та фондовий ринок”.

При цьому він підкреслив, що основне завдання Держкомісії – це не застосування санкцій і жорстких заходів, а стимулювання шляхом навчання акціонерів і створення умов, щоб перехід був максимально “м’яким”, проте у встановлені терміни.

За словами Д. Тевельова, з цією метою на одному із засідань комісія розглядала питання про проведення аудиту нормативних актів ДКЦПФР, які повинні супроводжувати вступ в силу цього закону.

Як відзначив глава ДКЦПФР, найбільш гострими залишаються питання дематеріалізації, формування наглядових рад і в цілому принципів корпоративного управління, вибір на органи управління, а також ряд інших нюансів законодавства про акціонерні товариства, які дійсно створюють проблеми при переході.

“Однак говорити про те, що ринок не готовий, або емітенти не готові не можна. Якщо є ті акціонерні товариства, які пішли шляхом нового законодавства, значить, такі шляхи існують”, – підкреслив він.

Д. Тевелєв зазначив, зокрема, щодо норми обов’язкового лістингу – це питання більшою мірою відноситься до стратегії розвитку емітента: ті компанії, які думають про майбутнє, це роблять.

Як повідомлялося, 29 квітня 2009 року набув чинності закон про акціонерні товариства, що передбачає існування в Україні акціонерних товариств лише двох типів – приватних і публічних. Відповідно до закону, всі акціонерні товариства повинні до 29 квітня 2011 року привести статути у відповідність із його нормами.

Крім того, закон зобов’язує всі публічні АТ пройти біржовий лістинг, що викликало негативну реакцію з боку низки емітентів.

Перехідні положення закону передбачають завершення дематеріалізації акцій до кінця жовтня 2010 року, проти чого виступала Професійна асоціації реєстраторів і депозитаріїв (ПАРД), Державне агентство України з інвестицій та інновацій, а також ряд профучасників фондового ринку.

Джерело

Leave a Reply