11111

Україна може втратити ще одну винну торгову марку

Через численних спроб рейдерського захоплення кримського винзаводу «Лівадія», це державне підприємство може повністю збанкрутувати і припинити свою діяльність. Незаконні перевірки Рескомприроди АРК, які, на думку експертів, відбуваються за особистої підтримки Міністра екології Миколи Злочевського при безпосередній підтримці кримського УБОЗу, спрямовані на повне присвоєння одного з найстаріших винних заводів півострова. Українці можуть втратити ще одну улюблену марку вина, як це кілька років тому відбулося з торговим знаком «Магарач», незаконно і безкоштовно передана естонської компанії.

В результаті перевірок, проведених з порушенням чинного законодавства, Рескомприроди АРК виніс рішення про припинення роботи ряду об’єктів заводу. За ухваленням цих рішень стояв Перший заступник головного державного інспектора з охорони навколишнього середовища АРК Дмитро Татарів. Саме він не склав ніяких приписів щодо усунення порушень природоохоронного законодавства, а відразу виніс рішення зупинити роботу низки об’єктів і обладнання.

У зв’язку з тим, що такий вирок був винесений у період збору врожаю, призупинення роботи таких об’єктів заводу як виробнича лабораторія і дробильно-пресові цехи, поставило під питання існування цілого заводу. Не перероблений вчасно виноград став непридатним для подальшої переробки.

Такі дії державної інспекції ДП «Лівадія» оскаржило в окружному адміністративному суді, який своєю постановою задовольнив клопотання винзаводу про призупинення дії незаконних рішень до розгляду справи по суті. Тепер ДП «Лівадія» має відновити роботу ряду об’єктів підприємства, на які було накладено заборону державною інспекцією. Сам же Дмитро Татарів збирається оскаржити цю постанову суду в Севастопольському апеляційному адміністративному суді.

Поки рішення суду не винесено остаточно, залишається небезпека, що в результаті захоплення заводу українці залишаться без однієї з кращих винних торгових марок.

Крім цього, Сімферопольська міжрайонна ппріродоохранная прокуратура порушила кримінальну справу на підставі результатів перевірки Рескомприроди АРК, які нібито свідчать про те, що завод «Лівадія» порушив природоохоронне законодавство. Експерти громадських організацій з протидії рейдерству в Україні переконані, що саме в рамках кримінальної справи набагато легше і швидше можна творити беззаконня.

«Закриття заводів, що мають багаторічну історію і досвід, може негативно вплинути на виноробну галузь вобщем. В Україні тільки недавно виноробство почало відроджуватися, а деякі марки, в тому числі «Лівадія», вже давно стали визнаними на міжнародному ринку », – зазначив керівник проекту AgroNews, аналітик агроринків Руслан Швець.

Нагадаємо, що Україна досі не повернула собі торговий знак «Магарач», який колишній директор агрофірми передав у безоплатне користування естонської компанії в 2003 році. Зараз йде процес повернення торгової марки у власність Інституту виноградство і виноробства «Магарач». Але найтривожніше те, що на думку експертів, естонський інвестор має відношення до переділу земельних ділянок, що належать заводу.

Під такою ж загрозою зараз опинився винний завод «Лівадія», який при успішному рейдерське захоплення може повністю призупинити свою діяльність. Зараз кримський УБОЗ шляхом постійних перевірок намагається привласнити одне з найстаріших виноробних державних підприємств Криму. До цього процесу були залучені Республіканський комітет АРК з охорони навколишнього середовища, а з недавніх пір і Антимонопольний комітет України. Саме цей орган направив дирекції винзаводу офіційну вимогу надати для проведення перевірки величезна кількість документів, як установчих, дозвільних, так і технологічного і виробничого характеру. Фактично, саме таким чином масштаби рейдерства збільшуються з кожним днем ​​і набирають обертів.

Громадська організація «Правовий захист» направила офіційне звернення до нового міністра внутрішніх справ України Віталію Захарченко з вимогою звільнити керівника кримського УБОЗу. У зв’язку зі збільшенням тиску на підприємство, правозахисники закликають правоохоронців не залишити цей випадок без уваги і вжити заходів для невідкладного протидії цинічним спробам відродження рейдерства в АРК.


Джерело

Leave a Reply