11111

Україна посідає четверте місце у світі за обсягами споживання картоплі

В Україні через цивілізований ринок проходить тільки 13% картоплі. Про це повідомив у ході другої міжнародної конференції Комерційне плодоовочівництво в Україну – 2011 директор з розвитку Індустріальної молочної компанії Олег Тодчук.

За його словами, Україна знаходиться на п’ятому місці в світі по вирощуванню картоплі та виробляє 6% його світового виробництва.

Він зазначив, що виробництво картоплі в нашій країні стабільно протягом кількох останніх років і коливається в межах 18-20 мільйонів тонн. При цьому втрати при збиранні та зберіганні складають 15-20%.

За даними експерта, обсяг цивілізованого ринку картоплі становить 2-2,5 мільйонів тонн, тобто тільки 13% картоплі проходить через цивілізований ринок.

У структурі споживання картоплі споживання населенням становить 33%, або 6,1 млн тонн, переробка – 1%, або 0,2 млн тонн, використання на корм – 20%, або 3,8 млн тонн, і насіннєву картоплю складає 27%, або 5 млн тонн.

Він також зазначив, що Україна знаходиться четвертому місці у світі за споживанням картоплі на душу населення, цей показник у нашій країні становить 133 кг при нормі 123 кг.

Обсяг експорту та імпорту картоплі в Україні незначний. За підсумками 2010 року імпорт склав 19 тис тонн (15 тис тонн охолодженого і 4 тис тонн насіннєвого) та експорт – 7 тис тонн.

При цьому Тодчук зазначив, що українська картопля неконкурентоспроможний на світових ринках.

За словами експерта, ринок картоплі в Україні почав зростати, зростає врожайність і частка професійних господарств. Також відзначається тенденція зростання конкуренції з боку імпорту та зростання обсягів імпорту насіннєвої картоплі з Голландії та Німеччини.

Як повідомлялося, після тимчасового зниження ціни в жовтні-листопаді 2010 року, картоплю в Україну почав знову дорожчатиме.

Джерело

Leave a Reply